Blog

Ako budú vyzerať marketingové trendy v roku 2024?

Výrazný pokrok, ktorý priniesol rok 2023 pri možnostiach využitia AI, zásadne ovplyvnil nielen marketingové trendy, ale aj spôsob myslenia a pohľad na prácu. Vďaka automatizácii sme získali možnosť šetriť čas napríklad pri tvorbe chatbotov, a naopak, venovať ho viac do uvažovania nad celým kontextom brandu a kultúrnym presahom.

AI automatizácia

Integrácia AI mení spôsob, akým spoločnosti analyzujú údaje, prispôsobujú sa skúsenostiam zákazníkov a optimalizujú kampane. Napríklad chatboty a aplikácie na odosielanie správ automatizované AI prinášajú revolúciu v interagovaní so zákazníkmi tým, že poskytujú personalizované a okamžité riešenia, čo pomáha budovať autentickejšie spojenie so zákazníkmi.

Hyper-personalizácia

Vďaka pokrokom v oblasti AI môžu obchodné a marketingové tímy využívať množstvo údajov o zákazníkoch, aby mohli lepšie spravovať a prispôsobovať obsah a ponuku. Jedným z hlavných benefitov hyper-personalizácie je zvýšenie angažovanosti zákazníkov. 

Keď má zákazník pocit, že mu firma skutočne rozumie a ponúka mu relevantný obsah alebo produkty, je oveľa pravdepodobnejšie, že zostane lojálny. Medzi silné projekty v oblasti personalizácie ponuky patrilo v roku 2023 spustenie nákupnej asistentky na českom e-shope www.glami.cz/. Experimentálna verzia AI hľadala zákazníkom odevy na základe požiadaviek.

S rýchlym napredovaním AI systémov vzrastajú aj obavy

S nárastom využitia AI však budú naďalej vzrastať aj obavy a aktuálne predikcie sú až 60-percentný nárast využitia technológií na ochranu značky pred podvodmi do roku 2026 a až 50-percentný pokles v organickom vyhľadávaní do roku 2027.

Obsah generovaný používateľmi (UGC)

AI trendy nič nemenia na tom, že autentický UGC obsah priamo od zákazníkov bude aj naďalej kľúčový. Preto zostáva dôležitou úlohou neustále interagovať so zákazníkmi.

UGC je silná marketingová stratégia značky poskytujúca dôkazy o záujme a spokojnosti zákazníkov a prezentujúca ich angažovanosť. Značky môžu podporiť tvorbu UGC spustením pútavých súťaží a výziev s konkrétnymi hashtagmi, anketami alebo formátmi, ktoré odmenia najlepšie príspevky. 

Primárnou výhodou UGC je to, že môže zvýšiť dôveryhodnosť značky a lojalitu zákazníkov zapojením publika do tvorby obsahu.

Zdieľajte príspevok s vašimi známymi

Facebook
LinkedIn