Blog

Nová sociálna sieť Threads – Rekordman v počte stiahnutí je dostupný už aj na Slovensku!

Nová sociálna sieť Threads poskytuje používateľom textové informácie, podobne ako Twitter. Zameriava sa však primárne na vytváranie verejných konverzácií. Vizuálnou identitou je podobná Instagramu a možno aj vďaka jednoduchosti sa jej podarilo pokoriť hranicu 100 miliónov registrácií za 5 dní. A možno aj vďaka jej jednoduchosti a príjemnému používateľskému rozhraniu sa jej podarilo pokoriť hranicu 100 miliónov registrácií za 5 dní.

Sociálna sieť Threads umožňuje používateľom zapájať sa a tvoriť verejné konverzácie na rôzne témy. Nakoľko je vytvorená tímom Instagramu, s ktorým je aj prepojená, rovnako umožňuje spájať sa s priateľmi a tvorcami. 

Príspevky na tejto sociálnej sieti sú obmedzené na 500 znakov a obsahovať môžu aj odkazy, fotografie a krátke videá do 5 minút. Keďže aplikácia sa primárne zameriava na zdieľanie užitočných prínosných myšlienok či zážitkov a jej cieľom nie je vyvolávať burlivé konflikty v komentároch, používatelia pod 18 (v niektorých krajinách 16) rokov nemôžu mať na tejto platforme verejný profil.

Prihlásenie je pomerne jednoduché, keďže do aplikácie sa dá zaregistrovať priamo pod účtom Instagramu. Aplikácia umožňuje filtrovať nežiaduce slová v konverzáciách pomocou pridávania “hidden words”, ktoré chcete odfiltrovať. 

Threads môžeme považovať za priamu konkurenciu Twitteru, prostredníctvom ktorej umožňuje Mark Zuckerberg používateľom vyjadriť svoje názory bez väčších obmedzení, ale s prihliadnutím na etické a morálne zásady. Veríme, že táto sociálna sieť tak bude v praxi aj naďalej fungovať. 

Na Slovensku je táto sociálna sieť dostupná od decembra 2023. Vlákna konverzácií, ktoré sa vám v aplikácii budú zobrazovať, aktuálne nezávisia len od vašich reakcií v rámci Threads, ale aplikácia vychádza aj zo znalosti vášho používania Instagramu. Preto si možno pomerne rýchlo zvyknete na novú sociálnu sieť. 

Info a foto zdroj: https://about.fb.com/news/2023/07/introducing-threads-new-app-text-sharing/

Zdieľajte príspevok s vašimi známymi

Facebook
LinkedIn