SOCIAL MEDIA

FOTO A VIDEO PRODUKCIA

KREATÍVNA STRATÉGIA

Môjobchod
Social Media Strategy

Môjobchod je franšízová sieť predajní, ktorá sa nachádza na celom Slovensku. Dostupná je dokonca aj v malých dedinách a vďaka franšízovému prístupu dokáže splniť individuálne požiadavky zákazníkov v jednotlivých lokalitách. Môjobchod kladie dôraz v komunikácii na prezentovanie vlastnej značky potravín Fine Life. Priestor na otvorenie franšízovej predajne dáva každému, kto má podnikateľského ducha a chce spolupracovať s Môjobchod.

Zadanie

Od nášho dlhoročného klienta Môjobchod sme dostali za úlohu vytvoriť nový koncept social media stratégie, ktorá by dokázala osloviť širokú cieľovú skupinu tejto značky. Primárne ženy vo veku 35 až 65 rokov na Facebooku a 25 až 55 rokov na Instagrame. Nakoľko bolo dôležitou úlohou vymyslieť koncept tém, ktoré by podporili aj natívny nárast fanúšikov na Facebooku a Instagrame a vybudovanie základne na TikToku a YouTube kanáli, zamerali sme sa predovšetkým na témy, ktoré prezentujú brand Môjobchod natívnym spôsobom.

Cieľová skupina
Primárnou cieľovou skupinou, ktorú sme potrebovali osloviť na sociálnych sieťach boli ženy vo veku 25 až 60 rokov a sekundárnou muži vo veku 25 až 60 rokov.

Realizácia

V procese tvorby social media stratégie sme sa zamerali na vytvorenie dlhodobo udržateľných tém, ktoré budú natívnym spôsobom prezentovať brand Môjobchod.

Rubriky

Zostavili sme nasledovnú štruktúru príspevkov:

Lifehacky

Triky a tipy na rýchle recepty

Nakoľko z doterajších dát vieme, že cieľová skupina Môjobchod vyhľadáva na sociálnych sieťach najmä obsah, ktorý jej dokáže uľahčiť domáce práce a obsah, mapujúci typické situácie z prostredia domácnosti, ktoré musia zákazníčky a potenciálne zákazníčky Môjobchod riešiť na každodennej báze, tieto témy sa odrazili aj na tvorbe nášho contentu pre Môjobchod. A čo bolo výsledkom?

Situačný humor

Vtipné klišé situácie z prostredia predajní a z domácnosti.

Leták vo forme funny carouselu

Fun facty o jedle

Emojis hádanky

Behind the scenes

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Výsledky

Zber fanúšikov nám počas prvých dvoch mesiacov organicky vzrástol až o 90 %. Prostredníctvom videoobsahu sme so sumou 200 eur na sponzoring oslovili až 600 000 ľudí na Facebooku a Instagrame.